Jah, kui oled neitsi, siis võid menstruaalanumat kasutada. Sa võid seda kasutada niipea, kui Sul päevad hakkavad, ei ole vanusepiirangut. Menstruaaltopsi kasutamine eeldab lihtsalt, et tunned end oma keha ja menstruatsiooni suhtes mugavalt.
Neitside ning noorte tüdrukute tupelihased kalduvad olema tihkemad ning see võib anuma paika asetamise teha veidi raskemaks. Seega, harjuta alguses. Ära suru jõuga, kui Sul on ebamugav, tee väike paus, lõdvestu ning proovi hiljem uuesti. Võid harjutada ka siis, kui Sul ei ole parasjagu menstruatsioon.
Tupe avaus on kitsam ning väiksem kui ülejäänud tupp, seega proovi oma kehale anumat tutvustada järk-järgult, siis on sisestamine kergem.
Kas tupp venib kui menstruaalanumat kasutada?
Tupp ei veni selliselt, et see tagasi ei liibuks. Tupp on erakordne sellepoolest, et lihas on võimeline venima ning minema tagasi oma tavapärasesse olekusse nagu kummipael. See tähendab, et midagi nii väikest nagu menstruaaltops või tampoon ei venita seda välja.
Neitsinaha müüdid
Võibolla oled kasvanud uskudes, et neitsinahk on nagu kile, mis puruneb kui oled esmakordselt vahekorras. See on väga levinud valearusaam. Vastupidiselt sellele, mida paljud usuvad ei ole neitsinahk „kiletihend“ tupes, mis torgatakse seksides läbi. Kui see nii oleks, siis tüdrukutel ei saaks ju toimuda menstruatsiooni enne kui nad kaotavad süütuse – menstruaalvedelikule ei oleks väljapääsu.
Neitsinahk on õhuke nahatükk, mis täielikult või osaliselt tuppe katab. Mõned tüdrukud on sündinud ka ilma selleta. Neitsinahk kulub ajapikku, kui teed sporti, sõidad jalgrattaga, avastad ennast seestpoolt, arst analüüsib Sind, kasutad tampooni või menstruaalanumat.
Mõndades riikides, kultuurides ja usundites pööratakse neitsinaha olukorrale suurt tähelepanu ning seda seostatakse süütusega. See ei ole korrektne viis tõestada süütust.
Süütus on meditsiinilise kontseptsiooni järgi aeg, mil Sa ei ole olnud vaginaalses vahekorras, süütust ei defineeri neitsinahk.